Vēlētājiem

Kas ir Jauniešu Saeima?

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām, rīko kampaņu un vāc balsis idejas atbalstam. 

Latvijas Republikas Saeima jau devīto gadu pēc kārtas rīko projektu “Jauniešu Saeima”, un šī gada galvenā tēma ir “Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība.” Tēmas aktualitāte saistīta ar maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kuru rezultāti ietekmēs ikvienu Eiropas Savienības iedzīvotāju.

9. Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, 26. aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.

 

Kurš var balsot Jauniešu Saeimas vēlēšanās?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālo tīklu mājaslapās www.draugiem.lv vai www.facebook.com. Dalība vēlēšanās notiek, izmantojot www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole) un ievērojot attiecīgā sociālā tīkla lietošanas ierobežojumus, kas attiecas uz vecumu.

 

Kā var nobalsot?

Autorizējies ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi, sadaļā “Vēlēšanas” iepazīsties ar kandidātu pieteiktajām idejām un nobalso!

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jauniešu Saeimā katrs kandidē atsevišķi un programmas vietā ir viņa ideja. 

Balsošana par kandidātu iesniegtajām idejām norisinās no 2019. gada 4. marta pulksten 00.00 līdz 2019. gada 7. aprīlim pulksten 23.59. Balsošana ir aizklāta, un savu balsojumu Tu vari redzēt, autorizējoties ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi.

Autorizējoties ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.lv pasi, Tu vari nodot vienu balsi par paša izraudzīto kandidātu, bet savu izvēli vēlēšanu laikā vari mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta pie cita. Balss tiks tam kandidātam, pie kura idejas tā būs fiksēta 2019. gada 7. aprīlī pulksten 23.59.

Kandidāti ir pieteikuši idejas 4 tēmās:

JAUNIETIS EIROPAS SAVIENĪBĀ 
JAUNIETIS SABIEDRĪBĀ
EIROPAS SAVIENĪBAS NĀKOTNE
IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS

 

Izmantojot atlases instrumentus, sadaļā vēlēšanas idejas vai kandidātus vari meklēt pēc:

- vēlēšanu apgabala (Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale vai Rīga un ārvalstis)

- novada/pilsētas

- izglītības iestādes

- tēmas

- vārda un uzvārda

 

Citas iespējas

Tu vari palīdzēt savam izvēlētajam kandidātam iegūt vēlētāju atbalstu, popularizējot kandidāta ideju sociālajos tīklos, skolā, jaunatnes organizācijās, pašvaldībā!

 

INFORMĀCIJA VĒLĒTĀJIEM

Tālr.: 67087321

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv  

 

Sapratu Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes. Vairāk...