Saeimas deputāti, darbinieki un 9.Jauniešu Saeimas deputāti ikgadējā pavasara talkā saposa Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

Saeimas deputāti, darbinieki un 9.Jauniešu Saeimas dalībnieki piektdien, 10.maijā, devās uz Jāņa Čakstes dzimtas mājām “Auči”, lai ikgadējā pavasara talkā “Dāvana Latvijai” sakoptu māju apkārtni un labiekārtotu veco parku. Šīgada talka bija veltīta Tautas padomes prezidenta, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta J.Čakstes 160.jubilejas gadam.

Šogad parlamenta talcinieki sakopa vecā parka teritoriju, tostarp saveda kārtībā parka celiņus, un iestādīja ķiršus. Pirms diviem gadiem talcinieki kopā ar J.Čakstes dzimtas pārstāvjiem muzeja topošās ēkas pamatos ieraka laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, bet aizvadītajā gadā saposa un labiekārtoja muzeja “Jāņa Čakstes māja” apkārtni un iestādīja parlamenta dāvātos upeņu krūmus.

Saeimas Prezidijs muzejam “Jāņa Čakstes māja” pasniedza mākslinieka Rituma Ivanova gleznas fotoreprodukciju - Jāņa Čakstes portretu, kas papildinās muzeja ekspozīciju. Glezna rotā Saeimas nama Dzelteno zāli.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157678177065317

Video: https://www.youtube.com/watch?v=aMupX0QG96k

Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests