Saeimas deputāti, darbinieki un 9.Jauniešu Saeimas deputāti ikgadējā pavasara talkā saposa Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

Saeimas deputāti, darbinieki un 9.Jauniešu Saeimas dalībnieki piektdien, 10.maijā, devās uz Jāņa Čakstes dzimtas mājām “Auči”, lai ikgadējā pavasara talkā “Dāvana Latvijai” sakoptu māju apkārtni un labiekārtotu veco parku. Šīgada talka bija veltīta Tautas padomes prezidenta, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta J.Čakstes 160.jubilejas gadam.


Eiropas dienu Saeimā atzīmēs ar radošo darbnīcu skolēniem un debatēm

Atzīmējot 15 gadus, kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) ceturtdien, 9.maijā, Saeimā norisināsies Eiropas dienai veltīts tematisks pasākums, kura ietvaros skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, kā arī klātienē vērot skolēnu debates ar Saeimas deputātiem.


Noskaidroti 9.Jauniešu Saeimas nākotnes politiķa titula ieguvēji

Piektdien, 26.aprīlī, noslēdzoties 9.Jauniešu Saeimai, svinīgi apbalvoti nākotnes politiķa titula ieguvēji: Dmitrijs Baburgs, Eduards Liepiņš, Rodijs Ronis un Ričards Edijs Štibe. Tie ir jaunieši, kuri, projekta ietvaros strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību jauniešu parlamenta deklarāciju projektu apspriedē un pilnveidē. 


Ināra Mūrniece 9.Jauniešu Saeimai: darbs parlamentā nozīmē pieņemt lēmumus, kas ilgtermiņā nāktu par labu visiem

Darbs parlamentā nozīmē izsvērt, samērot, sabalansēt dažādus viedokļus un pieņemt lēmumus, kas ilgtermiņā mums visiem nāktu par labu. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, piektdien, 26.aprīlī, uzrunājot 9.Jauniešu Saeimas dalībniekus un paužot gandarījumu, ka tik daudziem jauniešiem ir interese redzēt, ko praksē nozīmē būt par Saeimas deputātu.


Piektdien sanāks 9.Jauniešu Saeima

Piektdien, 26.aprīlī, uz sēdi sanāks 9.Jauniešu Saeima, un tās dienaskārtības galvenā tēma būs “Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība”. 100 jaunieši pulcēsies Saeimas namā, lai klātienē iepazītu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par aktuālām tēmām Latvijas un Eiropas Savienības (ES) nākotnes veidošanā. 


Noskaidroti 9.Jauniešu Saeimas dalībnieki

Noslēdzoties 9.Jauniešu Saeimas vēlēšanām, noskaidroti ideju autori, kuri šogad kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem. Šī gada projekta centrālā tēma “Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība” ir saistīta ar maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un jaunieši bija aicināti diskutēt par aktuāliem jautājumiem, apzinoties sevi ne tikai kā daļu no Latvijas, bet arī Eiropas Savienības (ES).


Vēl divas nedēļas iespējams pieteikt idejas 9.Jauniešu Saeimas vēlēšanām

Šobrīd 9.Jauniešu Saeimas vēlēšanām pieteiktas jau 88 idejas. No tām 34 nākušas no Rīgas vēlēšanu apgabala, 25 no Vidzemes un 13 no Zemgales. Savukārt 11 idejas pieteiktas no Kurzemes vēlēšanu apgabala, piecas rosinājuši jaunieši no Latgales.


Jaunieši aicināti piedalīties publiskās runas darbnīcā “Saturs un forma”

Piektdien, 15.martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies publiskās runas darbnīca jauniešiem “Saturs un forma”. Tās laikā darbnīcas dalībniekiem būs iespēja uzklausīt noderīgus padomus, kā uzstāties publikas priekšā, uzzināt publiskās runas sagatavošanas nianses, kā arī apgūt klausītāju uzrunāšanas un pārliecināšanas prasmi. 


Jaunieši aicināti kandidēt 9.Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Saeima jau devīto gadu aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima” un kandidēt uz 9.Jauniešu Saeimu. Vēlēšanas šogad ilgs no 25.februāra līdz 7.aprīlim. 

 


Jaunieši aicināti kandidēt Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Saeima jau devīto gadu aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas norisināsies 26.aprīlī. Šogad tā galvenais temats “Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība” ir saistīts ar maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un jaunieši rosināti diskutēt par aktuāliem jautājumiem, apzinoties sevi ne tikai kā daļu no Latvijas, bet arī Eiropas Savienības (ES).


Saeimas deputātus un darbiniekus šogad „ēnos” teju 200 skolēnu

Saeimā Ēnu dienā, 13.februārī, viesosies teju 200 skolēnu. Parlamentā „ēnām” tā būs iespēja labāk izprast Saeimas darbu, likumu tapšanas gaitu, kā arī izzināt deputātu un parlamenta darbinieku amata pienākumus. 

Skolēni varēs vairāk uzzināt arī par parlamenta organizēto projektu “Jauniešu Saeima” un skolu programmu “Iepazīsti Saeimu!”.