Kandidātiem

Kas drīkst kandidēt?

Kandidēt 9. Jauniešu Saeimā var ikviens Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošs jaunietis, kas 2019. gada 25. februārī ir sasniedzis vismaz 15 gadu vecumu, bet 2019. gada 26. aprīlī nav vecāks par 20 gadiem.

 

Ja vēl neesi pilngadīgs, Tavam vecākam vai aizbildnim pasākuma organizatoram jāiesniedz parakstīts apliecinājuma oriģināls savai dalībai 9. Jauniešu Saeimā.

Apliecinājumu vecāks vai aizbildnis var iesniegt:

1) elektroniski, izmantojot platformu www.latvija.lv,

2) elektroniski, izmantojot drošu elektronisko parakstu un nosūtot to uz e-pasta adresi info@jauniesusaeima.lv,

3) personīgi Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā (adrese: Jēkaba iela 16, Rīga, ieeja no Trokšņu ielas), uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase vai identifikācijas karte),

4) nosūtot to pa pastu (adrese: Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1811), ja vecāka vai aizbildņa paraksta īstumu ir apliecinājis zvērināts notārs (bāriņtiesa) vai tās izglītības iestādes administrācija, kurā jaunietis mācās.

 

Kāpēc kandidēt?

Varēsi diskutēt par aktuāliem jautājumiem un uzzināt par likumdevēja darbu, runāt no Saeimas tribīnes, satikt aktīvus jauniešus un iegūt jaunus draugus.

Nāc un runā par to, kas Tev ir svarīgs!

 

Kā varu kandidēt?

Reģistrē savu ideju Jauniešu Saeimas mājaslapā – vēlēšanu platformā, izmantojot sociālā tīkla www.draugiem.lv vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole).*

Reģistrēšanās un ideju pieteikšana Jauniešu Saeimas vēlēšanām norisinās no 2019. gada 25. februāra pulksten 00.00 līdz 2019. gada 7. aprīļa pulksten 23.59.

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jaunieši aicināti rīkot kampaņu un vākt balsis par savu ideju. 

Tikai 100 atbalstītāko ideju autori tiks ievēlēti 9. Jauniešu Saeimā.

 

Ideja jāformulē par kādu no šīm tēmām:

JAUNIETIS EIROPAS SAVIENĪBĀ

JAUNIETIS SABIEDRĪBĀ

- EIROPAS SAVIENĪBAS NĀKOTNE

- IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS 

 

Iesniedzot savu ideju vēlēšanām, vienlaikus vari iesniegt savu priekšlikumu vienam no četriem deklarāciju projektiem. Tieši deklarāciju projektus un to priekšlikumus 9. Jauniešu Saeimā ievēlētie dalībnieki apspriedīs pasākuma dienā!

Iepazīsties ar vadlīnijām priekšlikumu sagatavošanai deklarāciju projektam.

 

Kas par mani balsos?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālo tīklu mājaslapās www.draugiem.lv vai www.facebook.com. Dalība vēlēšanās notiek, izmantojot www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole) un ievērojot attiecīgā sociālā tīkla lietošanas ierobežojumus, kas attiecas uz vecumu.

Lai piesaistītu pēc iespējas vairāk balsotāju savai idejai, papildini to ar fotogrāfijām, video vai prezentāciju un dalies ar informāciju sociālajos tīklos. Iesaisti savus draugus, popularizē ideju savā izgītības iestādē, jaunatnes organizācijā un citur!

Jo Tava ideja būs interesantāka un labāk atspoguļota, jo lielākas iespējas, ka par to nobalsos Tavi vienaudži un citi vēlētāji. Jo vairāk savu ideju popularizēsi, jo vairāk atbalstītājus iegūsi.

Par Tevis pieteikto ideju 9. Jauniešu Saeimas vēlēšanās varēs balsot no 2019. gada 4. marta pulksten 00.00 līdz 2019. gada 7. aprīļa pulksten 23.59.

 

Esmu viens no 100 – kas tālāk?

Pēc vēlēšanu noslēguma tiek apkopoti rezultāti un organizatori sazinās ar 100 jauniešiem, par kuru idejām saņemts visvairāk balsu un kas iekļuvuši 9. Jauniešu Saeimā.

Vēlēšanu rezultāti tiek publicēti mājaslapas www.jauniesusaeima.lv sadaļā “Vēlēšanu rezultāti” nekavējoties pēc galīgo rezultātu noteikšanas, bet ne vēlāk kā 2019. gada 10. aprīlī.

 

Šogad 9. Jauniešu Saeima sanāks 2019. gada 26. aprīlī. Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Jaunieši izstrādā arī četras deklarācijas, par kurām diskutē nozaru komisijās. Pēc darba komisijās notiek otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatē par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

 

*Organizators dzēš kandidāta profilu Jauniešu Saeimas mājaslapā, liedzot iespēju atkārtoti reģistrēties, ja kandidāts apzināti reģistrējies tajā vienlaikus no abiem sociālajiem tīkliem (saskaņā ar Jauniešu Saeimas nolikuma 22. punktu).

**Tāpat organizators var dzēst kandidāta profilu un liegt dalību Jauniešu Saeimā, ja tas norādījis nepatiesu informāciju, savā profilā Jauniešu Saeimas mājaslapā ievietojis nepieklājīga satura tekstu vai vizuālos materiālus, kā arī materiālus, kas aicina uz destruktīvu uzvedību, vai informāciju, kas ir pretrunā ar normatīvajiem aktiem vai vispārpieņemtajām morāles un ētikas normām (saskaņā ar Jauniešu Saeimas nolikuma 25. punktu).

 

INFORMĀCIJA KANDIDĀTIEM 

Tālr.: 67087321

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv  

Sapratu Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes. Vairāk...