Vairāk popularizēt tehnikumus un profesionālās vidusskolas jauniešu vidū, informēt par to izglītības iespējām, un karjeras veidošanu.
129BALSIS

Toms Skutāns

Vidzemes vēlēšanu apgabals

Smiltenes novads

Smiltenes tehnikums

Idejas saturs

Daudziem jauniešiem ir radies priekšstats, ka tehnikumi ir zemāka līmeņa izglītības iestāde (priekšstatu pārsvarā rada skolotāji, kuri cenšas atrunāt jauniešus no izglītības iegūšanas tehnikumos). Vēlos mainīt šos priekšstatus, un tieši ieinteresēt jauniešus izvēlēties tehnikumus. Tehnikumi piedāvā labu izglītību, projektus (prakses ārzemēs utt.) Pēc skolas beigšanas iespēja iestāties augstskolā.


Mani priekšlikumi deklarācijas projektam

Sabiedrībā sāk pamazām popularizēt tehnikumus, kā labas izglītības iespējas. Tam es piekrītu, un vēlos ieinteresēt jauniešus izvēlēties tehnikumus. Izvēloties tehnikumus, iegūst vidējo izglītību, kā arī profesiju. Pēc skolas pabeigšanas ir iespējams strādāt jau savā profesijā, vai arī turpināt iegūt augstāko izglītību, kas ir daudz vieglāk, nekā aizejot pēc vidusskolas, jo pabeidzot tehnikumu, jau ir kāds pamats tajā profesijā, un izglītības iegūšana ir vieglāka. Bet jaunieši pēc vidusskolas pabeigšanas, nonāk bezsvara stāvoklī, jo ir tikai vidējā izglītība. Jaunieši arī kļūst patstāvīgi izvēloties tehnikumu, jo izglītības iegūšana ir pēc paša gribas, un neviens tevi tur neturēs, ja nemācīsies. Izvēloties tehnikumu ir iespējams piedalīties dažādos projektos, viens no tiem ir prakses iespēja ārzemēs. * Pievienot šādus punktus deklarācijas projektam: * 1.) Ar sabiedrības, mediju un skolotāju palīdzību mainīt jauniešu uzskatus par tehnikumiem, mazināt uzskatus, ka tās ir zemākas izglītības iestādes, ieinteresēt jauniešus par tehnikumu izvēli. 2.) Popularizēt tehnikumus, to piedāvātās profesijas, izglītības iespējas, karjeras veidošanu ar izvēlēto profesiju. 3.) Informēt jauniešus par prakses iespējām arī ārzemēs. 4.) Informēt jauniešus par citām iespējām, un plusiem, kāpēc tieši tehnikums viņam ir labāka izvēle.


Sapratu Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes. Vairāk...